W ramach
Pracownia Konserwacji Dzieł Sztuki

Zmiany w Pracowni w Ramach

Obecnie przebywam w Holandii, gdzie w ramach programu Erasmus dla Młodych Przedsiębiorców poszerzam swoją wiedzę w zakresie konserwacji malarstwa w jednej z pracowni konserwatorskich w Hadze. W związku z tym działalność Pracowni w Ramach jest tymczasowo zawieszona do końca roku 2023. 

Rozwijam się w zakresie konserwacji, poszerzam horyzonty, pracuję przy innego rodzaju obiektach oraz wymieniam doświadczenia z innymi konserwatorami. Nadal prowadzę moje media społecznościowe, stronę internetową oraz dzielę się moim doświadczeniem w Holandii. Jeśli chcesz śledzić, co teraz dzieje się u mnie zapraszam na mój Instagram lub Facebook.

Jeśli masz do mnie jakieś pytanie, potrzebujesz skonsultować sprawę dotyczącą konserwacji Twojego obrazu lub chcesz poznać cenę konserwacji zapraszam do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Wizja i misja

Konserwacja dzieł sztuki jest dziedziną, która wciąż się rozwija i ewoluuje wraz z rozwojem nauki. Dlatego w Pracownia w Ramach posiada głębokie zrozumienie ewolucji tego zawodu oraz technik konserwacji i restauracji dzieł sztuki. Bardzo ważny jest ciągły rozwój w tej dziedzinie oraz aktualizowanie wiedzy w zakresie nowych technik. Jako konserwatorka biorę udział w kursach oraz szkoleniach z zakresu konserwacji malarstwa w celu ciągłego pogłębiania wiedzy oraz rozwijania swoich pasji.

Zachowanie dziedzictwa kulturowego dla przyszłych pokoleń jest bliskie mojemu sercu. Kluczową rolę w tym odgrywa konserwacja dzieł sztuki, zachowanie obiektów i przywrócenie im dobrego stanu zachowania, tak aby przetrwały jak najdłużej. Dzięki konserwacji setki obrazów wiele lat później odzyskały swój blaski i teraz opowiadają historie tych, którzy je stworzyli.

W konserwacji wyznaję zasadę minimalnej ingerencji w oryginalną warstwę dzieła sztuki. Wartości dla mnie ważne to wrażliwość artystyczna i krytyczna oraz szacunek dla pierwotnej intencji artysty. W mojej pracy ważny jest balans pomiędzy nauką, zdolnościami manualnymi oraz entuzjazmem i pasją.

W Pracowni w Ramach oferuję wysoką jakość usług i stosowanych materiałów. Gwarantuję przejrzystą komunikację z klientem oraz chętnie odpowiadam na pytania i służę radą i profesjonalną opinią.

O mnie

Cieszę się, że zajrzałeś za Kulisy Pracowni w Ramach!

Nazywam się Magdalena Wsół, jestem magistrem konserwacji dzieł sztuki, absolwentką Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Specjalizuję się w konserwacji malarstwa sztalugowego na płótnie oraz drewnie. Brałam udział w wymianach zagranicznych i zdobywałam doświadczenie na uczelniach Accademia di Belle Arti di Brera w Mediolanie oraz na Universidad Complutense w Madrycie. W styczniu 2021 roku otworzyłam własną Pracownię w Ramach.

portfolio

Tomasz Staniszewski
Tomasz Staniszewski
2022-04-07
Znakomity fachowiec, rzeczowe podejście do trudnej konserwacji, bardzo miła osoba!
Adam Wazl
Adam Wazl
2021-11-29
Ajurweda po polsku
Ajurweda po polsku
2021-08-09
Wspaniała osoba i profesjonalistka. Kopia "Drzewa Życia" Gustawa Klimta przeszła moje oczekiwania. Zaangażowanie Magdaleny jest niebywałe. Kopia powyższego obrazu nie była łatwa, ale efekt jest doskonały - na taki efekt składa się kilka czynników: pasja do zawodu, miłość do sztuki, zaangażowanie i osobowość Magdaleny. Z pewnością nie jest to ostatnia kopia, którą zamówiłam w jej pracowni. Z całego serca polecam każdemu współpracę z Magdą i jej pracownią <2
Jasper Lim
Jasper Lim
2021-07-23
I had the opportunity to get my damaged art frame fixed at Magda. The result was impressive and reasonable priced. I highly recommend Magda for artwork, painting restoration.
Asia Sołtys
Asia Sołtys
15/04/2022
poleca
Mogę z całą pewnością polecić konsultacje dla artystów, które oferuje Magda 🙂 Sama jestem malarką - samoukiem i nie mam wykształcenia artystycznego. Niestety dostęp do podstawowych informacji z zakresu malarstwa, oprawy, opakowywania czy zabezpieczania obrazów jest praktycznie żaden i artyści są pozostawieni na pastwę wyszukiwarki Google i własnych prób i błędów. Całe szczęście Magda dysponuje naprawdę dużą wiedzą na temat zagadnień, z którymi artyści często mają problem: doradziła mi w kwestii werniksowania, pakowania czy wieszania swoich prac, ale też zwróciła uwagę na ważne aspekty dotyczące jakości farb czy mieszania technik. Po jednych takich konsultacjach poczułam się naprawdę jak po solidnym wykładzie z samą użyteczną dawką wiedzy. Jeśli jesteś artystą i jakieś kwestie są dla Ciebie niejasne i chcesz uniknąć błędów, szczególnie gdy sprzedajesz swoje prace innym - polecam konsultacje z Magdą! Ale też jeśli po prostu chcesz wiedzieć, które farby są dobrej jakości, jesteś ciekawa jakie czynniki mogą wpływać na obrazy - tego też się dowiesz 🙂 Naprawdę polecam bo takiej dawki potrzebnych informacji nie znalazłam jeszcze u nikogo! 🙂
Agnieszka Napiórkowska-Gromadzka
Agnieszka Napiórkowska-Gromadzka
10/02/2022
poleca
Magda, dziękuję za konsultacje! Z konsultacji u Magdy skorzystałam, żeby uzyskać ocenę stanu obrazów z mojej kolekcji. Po konsultacji zdecydowałam się na konserwację jednego z obrazów. Magda uświadomiła mi jakie prace należy przy nim wykonać (brudne miejsca widziałam sama, ale okazało się, że w niektórych miejscach brakuje nawet warstwy malarskiej), opowiedziała jak będzie przebiegał cały proces, na jakie efekty mogę liczyć i jak długo się one utrzymają. Okazało się, że drugi obraz jest w dobrym stanie i nie wymaga jeszcze konserwacji. Polecam konsultacje wszystkim miłośnikom sztuki i amatorom, którzy chcą jak najlepiej zadbać o stan swoich ukochanych dzieł!
Luiza Creates
Luiza Creates
09/02/2022
poleca
Magda rozwiała wszelkie wątpliwości jakie miałam w związku z zachcianką mieszania różnych technik (od przygotowania podobrazia po zabezpieczenie pracy). Po konsultacji dostałam pdfa z podsumowaniem wszystkiego o czym rozmawiałyśmy i z linkami do polecanych produktów. Fajnie było porozmawiać o malowaniu z kimś kto się bardzo dobrze na tym zna również od tej technicznej strony 😊 Otrzymałam nie tylko odpowiedzi na moje pytania, ale też dużo wskazówek na temat tego na co zwracać uwagę przy wyborze produktów, których używam w swoich pracach. Dziękuję! ❤️
Kasia Kłyż
Kasia Kłyż
09/08/2021
poleca
Zamówiłam u Magdy kopię dzieła Gustawa Klimta "Drzewo życia". Końcowy efekt przeszedł moje oczekiwania - dbałość o każdy szczegół, prezycja i pasja. Co więcej Magda z ogromnym zaangażowaniem dobierała ramę, zadbała o odpowiedni transport obrazu i monitorawała cały przebieg aż do momentu dostarczenia. Spełniło się moje wielkie marzenie i bardzo za to Magdalenie dziękuję. Gorąco polecam współpracę z Magdą, to wielka przyjemność ❤

najnowsze posty

Oczyszczanie obrazu

Konserwacja obrazu – oczyszczanie Jak oczyszczany jest obraz? Często dostaję takie pytanie, na które nie mam jednoznacznej odpowiedzi. Każdy obraz jest unikatowy i wymaga indywidualnego

Szczegóły »

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.